Spółki komandytowe

Spółki komandytowe tworzone we współpracy z Kancelarią LEX LEGALI są połączeniem praktycznego podejścia do biznesu i zapewnieniem dla wspólników maksymalnego bezpieczeństwa w prowadzonej działalności gospodarczej.

Dzięki efektywnemu opodatkowaniu z osiąganych zysków w spółce komandytowej, ta forma działalności gospodarczej nadaje się idealnie jako quasi fundusz powierniczy dla majątku inwestorów.

W spółkach komandytowych można prowadzić stały biznes operacyjny jak również możne to być podmiot celowy (tzw. SPV) dla dedykowanych inwestycji. Spółki komandytowe są rekomendowane w branży nieruchomościowej, budowlanej, usługowej np. windykacyjnej czy też dla zabezpieczenia posiadanego majątku.

Kancelaria LEX LEGALI oferuje usługę zakładania i rejestracji nowych spółek komandytowych z dowolnym komplementariuszem.  Profesjonalizm oraz bogate doświadczenie specjalistów Kancelarii LEX LEGALI pozwala na oszczędność czasu klientów oraz daje gwarancję, że cały proces rejestracji spółki przebiegnie sprawnie i bez błędów oraz niepotrzebnych problemów.

Decydując się na założenie spółki z Kancelarią LEX LEGALI gwarantuje, że dokumentacja spółki będzie przygotowana profesjonalnie i według waszych oczekiwań. W zależności od preferencji klienta możemy założyć spółkę online w systemie S-24  lub w tradycyjny sposób, czyli z udziałem notariusza co zapewnia spółce więcej możliwości.

Poza jednokrotnym opodatkowaniem dochodów z prowadzonej działalności istnieje możliwość ustanowienia innej spółki kapitałowej jako komplementariusza co ograniczenia osobistą odpowiedzialność osób fizycznych. Spółka komandytowa nie wymaga kapitału zakładowego. Istnieje możliwość dowolnego ukształtowania udziału wspólników w zysku spółki.

Możecie Państwo również przekształcić dotychczasową spółkę właśnie w spółkę komandytową. Przekształcenie traktowane jest jako kontynuacja działalności spółki.

Spółka komandytowa oferuje wiele korzyści dla wspólników.

Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi obejmują w szczególności:

Doradztwo prawne i podatkowe przy projektowaniu spółki komandytowej.

Przygotowanie umowy spółki komandytowej.

Przygotowanie dokumentów dodatkowych dla spółki.

Przygotowanie formularzy rejestracyjnych dla spółki komandytowej.

Nadzór procesu rejestracji spółki komandytowej.

Rekomendacje co do przekształcenia w spółkę komandytową.

Założenie dodatkowego podmiotu-komplementariusza.

Nasze usługi wykonujemy poprzez:

Doradztwo ad-hoc specjalisty

Zlecenie założenia spółki komandytowej.

Zastępstwo procesowe radcy prawnego i doradcy podatkowego

“Wielkie oczekiwania są kluczem do wszystkiego.”

Sam Walton, założyciel i twórca potęgi sieci handlowej Wall-Mart

Przewiń do góry